Mała książeczka o ważnych sprawach, czyli "Mamo siku".

Dzisiaj przedstawiamy książeczkę, która wspomaga trening czystości. "Nocnik nad nocnikami" autorstwa A. Frankel wśród dzieci wzbudza duże zainteresowanie, a wśród rodziców rozbawienie.
Jej główną bohaterką w wersji dla dziewczynek jest Basia, która staje przed dużym wyzwaniem. Autorka w zabawny i ciekawy sposób pokazuje jak szybko uporać się z trudną sztuka jaką jest robienie siusiu i kupki do nocniczka.
"Basia, tak jak ty, ma ciało z wieloma pięknymi i praktycznymi narządami.
Głowę do myślenia.
Oczy do patrzenia.
Uszy do słuchania.
Ręce do obejmowania
i bawienia się.
Buzię do mówienia
i jedzenia.
Pipcię do
siusiania.
Nogi do biegania.
Pupę do siedzenia,
a w pupie małą
dziurkę
do robienia kupki."
Książeczka jest z ilustrowana w dość ubogi sposób, nie ma w niej gry kolorów i dodatkowych elementów odwracających uwagę dziecka. Ilustracje skupiają się na nauce siusiania. Dostępna jest w dwóch wersjach, dla dziewczynki i dla chłopczyka.
"Nocnik nad nocnikami" ukazuje jeszcze jeden ważny aspekt, czyli sytuacje "awaryjne". Nauka to czas treningu i wszystko się może zdarzyć, dlatego dziecko po zaznajomieniu się z tą lekturą, wie, że nie "od razu Kraków zbudowano". I minie kilka dni zanim pielucha zostanie zastąpiona nocnikiem. To bardzo ważne, żeby dziecko wiedziało, o tym, iż małymi kroczkami trening czystości w jego przypadku odniesie sukces!
Cena regularna: 17,50 zł
oprawa: twarda
ilość stron: 44
wydawnictwo: Nisza
Książka "Nocnik nad Nocnikami" znana jest przez dzieci na całym świecie. Dlatego śmiało szukajcie jej w kraju waszego zamieszkania.