Skuteczne triki dla świeżo upieczonej mamy.

Po 9 miesiącach oczekiwania stykasz się z rzeczywistością. Poród, pobyt w szpitalu, widok upragnionego maluszka; jego zapach i "te małe cudowne rączki".
Euforia miesza się ze zmęczeniem, łzy z uśmiechem. Nadchodzi ten moment kiedy już jesteście gotowi do wyjścia ze szpitala. Cieszysz się jak szalona, pokażesz maleństwu "odpicowany" pokoik, który czekał na nie przez te wszystkie dni.
Jesteś TY, On (przerażony i zarazem szczęśliwy tatuś) i... upragniony owoc Waszej miłości... Przyjeżdżacie do domu cieszycie się sobą i chwilami z maleństwem.
Zdajesz sobie sprawę, że na emigracji jest troszkę trudniej, mama daleko, "ciotki dobra rada" też. Jesteście zdani na siebie. Póki dzidziuś smacznie śpi, kręcicie się nad łóżeczkiem dosłownie "wgapiając" się w każdy jego drobny ruch. Jest cudownie! Warto było czekać...
Każda mama wie, że ten pierwszy okres z noworodkiem jest niezapomniany, lecz zdarzają się momenty, kiedy nie wiesz co zrobić, albo jak. Choć zazwyczaj to bardziej jest zadawanie sobie pytania: Czy robisz to dobrze?
Dzisiaj podpowiadamy jak w tych chwilach poradzić sobie z różnymi drobnymi trudnościami.

Poniżej trzy bardzo przydatne triki:
1. Pierwszy katarek.
Zaczyna się. Mały katarek, ty spędzasz kolejną bezsenną noc.
Aby ułatwić sen maluszkowi włóż pod nogi łóżeczka (tam gdzie zwykle leży jego główka) zwinięty kawałek papieru lub książkę.
W ten sposób główka znajdzie się wyżej. Ułatwi to oddychanie, a wydzielina spokojnie będzie spływać.
2. Kłopoty z zasypianiem.
W tym przypadku sprawdzi się metoda "na suszarkę". Jej dźwięk uspokaja i skutecznie usypia noworodki. Metoda sprawdzona i na prawdę działa.
Trik polega na tym, że dźwięk suszarki może zastąpić aplikacja na telefon, która go imituje. W ten sposób zarówno mama jak i dziecko "udadzą się do krainy snu".
Prawda, że proste?
3. Problem z laktacją.
Masz chwilowy zastój lub czujesz, że mleka jest co raz mniej?
Zacznij prasować, nic tak nie pomaga jak ciepłe powietrze w okolicy piersi,a para z żelazka i ciepłe powietrze od razu zlikwiduje problem.
Połącz ten trik z gorącym masażem pod prysznicem i gotowe. Uśmiech na ustach i radość maleństwa gwarantowana.

To tylko kilka prostych "sztuczek" młodej mamy. Życzymy Wam, aby zaproponowane metody sprawdziły się i pozwoliły cieszyć błogim macierzyństwem.