Wybierasz się z dzieckiem na basen? Oto 7 najpotrzebniejszych gadżetów.

Każde dziecko marzy o tym, by móc popływać w basenie. Zwłaszcza w okresie letnich wakacji. Nierzadko podczas "wypasionych" wczasów nasze pociechy zamiast zabaw na plaży wybierają pluskanie się w hotelowym basenie.
Dlatego pakując się na letni wyjazd, zastanów się czy posiadasz odpowiednie gadżety, które pozwolą Twojemu dziecku na bezpieczne zabawy w basenie. A Tobie na spokojny relaks na leżaku.

Oto 5 rzeczy, które ułatwią Ci życie i sprawią, że Twoje dziecko poczuje się jak "ryba w wodzie":
1. Kółko "boja" (czyli takie z wbudowanymi majtkami), przeznaczone jest dla najmłodszych. Mogą korzystać z niego maluszki, które potrafią siedzieć swobodnie (zwykle od 6 miesiąca życia).
2. Pływaczki, czyli dwa rękawki pompowane zakładane na ramionka dziecka. Dzięki nim nasza pociecha czuje się pewniej i nie tonie. W ten sposób wkracza powoli w przygodę, która prowadzi do samodzielnej nauki pływania. Obecnie w sklepach można spotkać wersję pływaczek z dodatkowym dmuchanym elementem znajdującym się na brzuchu maluszka, który dodatkowo pomaga w wyporności. Ten rodzaj pływaczek najczęściej przeznaczony jest dla najmłodszych. Mogą z nich korzystać dzieci już od około 2 lat.
3. Okularki do wody oraz wszelkiego rodzaju maski. Ułatwiają widzenie podczas pierwszych prób nurkowania. W tym przypadku ważny jest ich odpowiedni wybór, muszą przylegać szczelnie do twarzy.
4. Wygodny strój kąpielowy, który nie krępuje ruchów i umożliwia swobodne pływanie i zabawę w basenie.
5. Makaron piankowy do pływania, który również wspomaga naukę pływania. Odpowiedni dla dzieci powyżej 3 lat. Często pożyczany przez rodziców.
6. Dmuchane zabawki. W tym przypadku producenci dają nam ogromny wybór. Można kupić zwykły materac, dmuchany ponton, ogromnego flaminga czy popularnego od wielu już lat krokodyla.
7. Ręcznik ponczo, który idealnie nadaje się do suszenie ruchliwego malucha. Posiada kapturek i nie krępuje ruchów.

To co? Gotowi na wizytę na basenie?